رفتن به نوشته‌ها

کلاه گشاد

چندسالی می شود که مردم بیش از حد زیر فشار هستند چه اینوری و چه اونوری! مردم شده اند سیبل نشانه گیری مسئولینی که ادعای مسلمان بودن دارند ولی هیچ یک از رفتارشان نشانگر اسلام نیست ولی با این حال این رفتارها به اسم اسلام تمام می شود.

جناح بازی هایی که تماما به ضرر مردم است و به نام مردم انجام میگیرد. ولی چیزی نیست جز منفعت طلبی و خودبرتربینی که زاییده تفکر عده ای معدود است که خود را ستون انقلاب می دانند ولی از یاد برده اند که این مردم بودند که انقلاب را رقم زدند و مردم ولی نعمت اند و ایشان خدمتگزار!

هرچند وقت یکبار زمانیکه در رسانه ها خبر چپاول بیت المال به گوش میرسد، این سوال بارها در ذهنم رژه میرود که آیا این دست اندازی ها و سو استفاده برخی مسئولین از منصب خود چه چیز را در افکار مردم متبادر می کند؟ آیا جز این است که اسلام را تقصیرکار این جریان بدانند؟ رهبر را مورد هجوم قرار دهند؟ اسلام را مامنی برای دزدها و چپاول گران بدانند؟ راستش را بخواهید هرگاه که به اطرافم می‌نگرم افرادی را می بینم که اسلام را باعث و بانی این رفتار می بینند! چون چندین سال است که این به اصطلاح مسلمانان یقه بسته‌ی ریشدار بی ریشه! خون مردم را در شیشه کرده اند.

یکی از مسائلی که حدود ۸۰ روز است که سر و صدای بسیاری به پا کرده حقوق بالای برخی مسئولین و سو استفاده آنان از جایگاه خود و گرفتن وام های آنچنانی بوده است. مقایسه این افراد با مردم کف جامعه که حقوق کمتر از ۸۰۰ هزار تومان دارند یا برای گرفتن وامی ۱ میلیونی باید دو ضامن بیاورند و یا وام ازدواجی که در زمان بدنیا آمدن فرزند عروس و داماد شاید به آنان پرداخت شود یا نشود! مردمی که حتی هزینه کردن برای کوچکترین مریضی و ناخوشی برایشان امکانپذیر نیست و الی ماشاالله مشکلاتی که وجود دارد چیزی جز اختلاف طبقاتی مردم با مسئولین را برایم آشکار نمی سازد! مسئولینی که حقوق یکماه آنان مساویست با حقوق چندین سال چند خانواده!

در این بلبشویی که هیچ یک از مسئولین خم به ابرو نمی آورند جوانانی هستند که برای کار به هر دری می زنند ولی نیست که نیست! همین جوان ها در زمان جمع کردن رای می شوند عزیز دل مسئولین و از هر وسیله ای برای راضی کردن آنها برای رای دادن استفاده می کنند و زمانی که خرشان از پل گذشت هیچکس را نمی شناسند! با ایجاد دعواهای سیاسی و مشغول کردن مردم به آنها کار خودشان را می کنند تا زمان بخرند! و خیلی راحت از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و تقصیر را گردن این دولت و آن دولت و این فرد و آن فرد می اندازند! ولی یادشان رفته که اگر چنین بود و این مقدار سختی وجود داشت چرا برای چنین جایگاهی کاندید شدند؟ مگر کسی زورشان کرده بود یا قحط الرجال بود؟!

بارها رهبری در سخنرانی های مختلف اعلام کرده اند که مسئولین به فکر مردم باشند و از برخوردهای سیاسی و جناح بازی ها  پرهیز کنند. مسئله اقتصاد مقاوتی را جدی بگیرند تا مسئله اشتغال نیز مرتفع شود. اما کو گوش شنوا، می شنوند اما خود را به نشنیدن می زنند!

به تازگی هم حاج آقای خاطره گوی انقلاب اسلامی ایران هم افاضات فرمودند و در سخنرانی تاکید کردند که با محدود کردن بودجه نظامی می توانیم پیشرفت کنیم و برای جوانان شغل بوجود بیاوریم! ولی نمی داند که همان کشورهایی که مثال زد خودشان بیشترین بودجه ها را برای مسائل نظامی خود هزینه می کنند. آری اینها شده اند مسئولین ایران اسلامی! ولی از بصیرت بویی نبرده اند!

در ادامه هم توصیه های رهبری به مسئولین را لیست می کنم تا اگر چشم برخی از آنها در هر منصبی که هستند به این موارد خورد بدانند که سالهاست رهبری توصیه می کنند و مسئولین در خواب تشریف دارند!

 1. کار و فعالیت و خدمت مستمر به مردم و پرهیز از حاشیه‌سازی
 2. حفظ انسجام درونی و شنیده شدن یک صدا از دولت
 3. پرهیز از دو قطبی کردن جامعه با شعارها و دعواهای سیاسی
 4. عبور دولت از جناح بندی‌ها در مسائل سیاسی
 5. رعایت سعه‌ی صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه
 6. رعایت انصاف در انتقاد از اقدامات و سیاست‌های دولت‌های گذشته
 7. موضع‌گیری صریح و قاطع در قبال مسائل منطقه‌ای و بین المللی
 8. ادامه پرشتاب رشد علمی کشور و حمایت از شرکتهای دانش بنیان و نقش تعیین کننده تحقیقات کاربردی و تحقیقات بنیانی
 9. پشتیبانی از طرح نظام سلامت
 10. تکیه بر توان و ظرفیت‌های داخلی و حمایت از تولید
 11. توجه ویژه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در روستاها
 12. اهمیت ویژه بخش معدن و ارزش افزوده و اشتغال‌زایی این بخش
 13. پرهیز از واردات بی‌رویه و تاثیر منفی آن بر تولید داخلی
 14. حل مشکل آب کشاورزی
 15. توجه جدی برای تکمیل مسکن مهر
منتشر شده در یادداشتها

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *