بحران ۳۰ سالگی

نویسنده: محمود ظروفچی ارسال شده در: یادداشتها ۴ دیدگاه ۱۳۹۷/۰۱/۰۸

فروردین ماه ۱۳۹۷ مصادف بود با تولد سی سالگی من! و دوستان زحمت کشیدند و تولدی کوچک برایم ترتیب دادند که از همین جا از همه‌ی آنها تشکر میکنم.

و اما ۳۰ سالگی

هرکدام از ما وقتی به تولد سی سالگی خود نزدیک می‌شود حس عجیب و غریبی دارد که دلیل‌اش هم قابل فهم نیست. نمی‌دانم، شاید حرف های دیگران درباره بحران سال ۳۰ام زندگی بر روی ما تاثیر بگذارد و یا دلایل دیگر! ولی می‌دانم انسان همیشه دوست دارد نیرو، بنیه و همچنین چهره جوانی را حفظ کرده و هرگز آن را از دست ندهد. برای همین افزایش سن و از دست دادن کم‌کم آنها برایش عذاب آور است. قبل از پا به سن گذاشتن خیلی کم پیش می‌آید که در این باره تامل کنیم چون فکر میکنیم همیشه این ویژگی ها را خواهیم داشت؛ اما افسوس که پیری شتری است که دم خانه‌ی همه ما می نشیند. 😀

حالا که سی ساله شده‌ام فکر نمیکنم بحرانی شکل گرفته و یا در آینده قصد شکل گیری داشته باشد. برای همین اصلا نگران چیزی نیستم جز استفاده درست از روزهایی که مانند باد می‌آیند و می‌روند. چون تا چشم بهم بزنیم سالهای عمر می‌گذرد و دوست دارم در انتها افسوس و اندوه و ناراحتی بابت سالهایی که گذشت نداشته باشم.

به همه‌ی کسانی که ۳۰ سالگی را بزودی تجربه می‌کنند تبریک می‌گویم و امیدوارم از سالهای زندگی خود به بهترین نحو استفاده کنند و خود را درگیر بحرانهای ساختگی نکنند!

4 پاسخ به “بحران ۳۰ سالگی”

  1. Mah گفت:

    با تاخیر تولدتون مبارک جناب مهندس، با آرزوی سلامتی و موفقیت های روزافزون ??

    ۰
  2. متخصص گفت:

    تولدتون مبارک
    خیلی ممنون از سایت بسیار خوب شما.
    امیدوارم هرروز موفقیت بیشتری کسب کنید.

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *