آقای وزیر شما از اینترنت استفاده می کنید؟

نویسنده: محمود ظروفچی ارسال شده در: یادداشتها ۵ دیدگاه ۱۳۹۱/۱۲/۲۳

داستانی دوباره برای اینترنت کشور! مسدود شدن پورت های غیرقانونی(!) شبکه ی خصوصی مجازی (VPN) طی دو هفته ی گذشته مشکلات تکراری را برای کاربران اینترنت مانند چند ماه پیش که مسئولین قصد مسدود کردن وی پی ان ها را داشتند به وجود آورده است.

کندی سرعت اینترنت هم وبال گردنمان شده و در برخی اوقات بازکردن یک صفحه ی ساده نیز چنان انرژی از چشمانمان می گیرد که گویا در حال احتضار بسر میبریم! اولین بار نیست که مسئولان عزیز بدون آماده سازی شرایط، دست به چنین اعمالی می زنند. اعمالی که تمام کاربران اینترنت را به زحمت می اندازد. فکر می کردیم وقتی وزیر ارتباطات جدید با آن همه دبدبه و کبکبه و آن همه طرح بیاید حتما برای ما بهتر خواهد بود. ایشان میخواستند (می خواهند) همه چیز را ارزان کند. از اینترنت و هزینه ی پست گرفته تا پسته ی آجیل شب عیدمان را!


ایشان می خواستند (می خواهند) سرعت اینترنت کاربران را بهینه کرده و از افت آن جلوگیری کنند و با شرکت هایی که کم فروشی می کنند برخورد کنند البته این وضع برخورد خیلی وقت است در کشورمان جریان دارد و می بینید که چقدر با این افراد برخورد می کنند. چون حداقل صدای برخورد به گوش بنده ی حقیر که می رسد! شما را نمی دانم! ایشان قصد داشتند (دارند) پایگاه اطلاع رسانی بزرگی آماده کنند که اطلاعات تمام ایرانیان در آن باشد حتی اطلاعات درمانی و یا با خبر شدن از قیمت سوپر ماشین یعنی پراید! نمی دانم در فضای وب که هر فردی می داند که ساختن یک وبلاگ یا یک سایت برای بیان دیدگاه ها و… لازم و ضروری است چرا وزارت فناوری و اطلاعات هنوز جایگاه مشخص و مناسبی برای اطلاع رسانی به کاربران راه اندازی نمی کند! سامانه ی اطلاعات ایرانیان پیشکش!

واقعا تا کی باید در مورد هرچیزی که هزینه و وقت می گذاریم به صورت وارونه ضرر کنیم؟ حالا هم وی پی ان ملی! تجربه نشان داده هر چیز که ملی و بومی شد بازاری برای سودجویی برخی افراد به وجود آورد (به استثنا برخی موارد). یک مثال می زنم آن هم ایمیل ملی که با آن همه سر و صدا و با شعار ارایه خدمات برای همه ایرانیان آمد؛ چاله ای شد که با آن تمام دست اندر کاران خود را گرفتار کرد.(میتوانید مصاحبه ی آقای قدیری مدیرعامل بیان با برنامه ی ثریا را در وب جستجوکنید) چرا تا وقتی سیستم فیلترینگ که به صورت غلط هم پایه ریزی شده اجرا می شود؛ باید شبکه های خصوصی مجازی را از دسترس کاربران خارج کرد تا کاربران راه های دیگر را برای دور زدن فیلترینگ بیابند که صد البته کم هم نیستند؟! این سیاست غلط تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

آقای وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات امیدوارم حداقل شما از اینترنت استفاده کرده باشید و مانند وزیر پیشین نباشید که حتی نیازی برای ارسال ایمیل هم  پیدا نمی کرد! آقای وزیر نیازی نیست برای این چندماه باقی مانده طرح های فضایی پیاده سازی کنید؛ همینکه لطف کرده و هزینه و وقت ما را به هدر ندهید از شما بسیار سپاسگذاریم.

۰

5 پاسخ به “آقای وزیر شما از اینترنت استفاده می کنید؟”

 1. حسام محمدی گفت:

  واقعا حرف دل ما رو زدی

  ۰
 2. میلا مثمری گفت:

  احسسسسسسسسسسسسسسسسنت برادر.

  ۰
 3. امیر گفت:

  بسیار مطلب بجایی بود و جای تاسف داره

  ۰
 4. مهرداد گفت:

  عالی بود
  سپاس گذاریم

  ۰
 5. اشکان گفت:

  این آقا مدرک دکترا رو از کره شمالی گرفته… تو رزومه اش نوشته. توقعی داری شما

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *